پروژه sole

طراحی دکوراسیون داخلی پروژه Soleبه متراژ ۲۰۰ متر مربع واقع در خیابان الهیه می باشد، کارفرما جناب دکتر عرب می باشد.
داشتن یک طراحی داخلی مناسب را می توان امروزه از مهمترین مسائل مربوط به معماری و خانه دانست . درواقع طراحی داخلی و دکوراسیون مناسب یک فضا باعث بالا رفتن کیفیت آن فضا و استفاده ی بهتر و بهینه تر از فضا می شود و باعث می شود تا رفاه افراد در داخل خانه بیشتر تامین شود . حال باید به این نکته اشاره نمود که برای طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی منزل سبک های مختلفی وجود دارد که یکی از محبوب ترین این سبک ها سبک مدرن می باشد . در این پروژه نیز از سبک مدرن متمایل و حتی می توان گفت سبک مینیمال برای دکوراسیون و طراحی فضاها استفاده شده است . این سبک نیز مانند دیگر سبک ها دارای ویژگی ها مخصوص به خود می باشد که به وسیله ی همین ویژگی ها نیز هویت یافته است . از جمله ی این ویژگی ها می توان به این موارد اشاره نمود :
1- استفاده از شکل ها و حجم های ساده و دایره
۲-استفاده از اکسسوری های امروزی
۳-استفاده از دو یا سه متریال
دکوراسیون مدرن سادگی را تحسین می کند و به همین دلیل از متریال های زیادی در طراحی داخلی استفاده نمی کند . حتی اگر تعدد متریال وجود داشته باشد سعی می شود تا تعدد رنگ وجود نداشته باشد و فضا ساده بنظر برسد .
رنگ سفید به عنوان رنگ اصلی برای یک فضا باعث بزرگتر و دلبازتر شدن فضا می شود . همچنین از نکات مثبت این رنگ این است که می تواند به راحتی با دیگر رنگ ها ترکیب شود و باعث زیبایی محیط شود .
۴-رنگ زرد به همراه رنگ های دیگر
رنگ زرد از جمله رنگ هایی می باشد که انتخاب آن در دکوراسیون داخلی کمی جسورانه به شمار می رود . در انتخاب و استفاده از این رنگ باید دقت نمود که نباید در تمامی فضاها و به عنوان رنگ اصلی استفاده شود بلکه در قسمت هایی شاخص و یا در جزییات اگر مورد استفاده قرار بگیرند