هزینه ساخت ویلا در دماوند

ویلاها چه زمانی نیاز به بازسازی دارند؟

بازسازی ویلا یکی از بهترین انتخاب ها برای داشتن یک ویلای نو و جدید با هزینه کم میباشد. محل زندگی ما نیز مانند هر چیز دیگر نیاز به نگهداری و به روز رسانی دارد تا بتواند مدت زمان بیشتری به خواسته ها و نیاز های ما پاسخ بدهد. از این رو بازسازی ویلا کاری است که دیر یا زود به سراغ ویلای ما آمده و ما باید آمادگی آن را داشته باشیم تا در بهترین زمان بهترین پاسخ را به آن دهیم. در این مقاله میخواهیم تجربیات مان در دفتر معماری آشانه و هر آنچه در رابطه با بازسازی ویلا باید بدانیم را با شما در میان بگذاریم.

احتمالا به این موضوع فکر کرده اید که با مرور زمان، وقتی سن ویلا بالا می رود، ساختمان و ویلا دچار فرسودگی شده و ما باید آن را بازسازی کنیم . البته این موضوع تا حدودی درست می باشد اما اگر بخواهیم دقیق تر به این موضوع نگاه کنیم باید بگوییم که بازسازی ویلا تنها در صورت فرسودگی ساختمان انجام نمی شود و در بسیاری از مواقع عدم پاسخگویی ویلا به نیاز های جدید ما بنا بر دلایل مختلف می تواند باعث شود که ما به فکر بازسازی ویلای خود بیفتیم. به عنوان مثال می توان گفت افزایش تعداد افراد خانواده در طول سال ها و تغییر کاربری افراد از فضا ها می تواند از جمله مواردی باشد که ما به فکر بازسازی ویلا بیفتیم.

بازسازی ویلا را به چه افرادی پیشنهاد میکنیم؟

شاید از خود بپرسید آیا ویلای شما نیاز به بازسازی دارد؟
ما بازسازی ویلا را به سه دسته از افراد پیشنهاد میکنیم. اول از همه افراد و خانواده هایی که سالیان زیادی در ویلایی با قدمت بالا زندگی میکنند. چرا که معمولا این فضا ها فقط یک ویلای معمولی نیستند و خاطرات و روز های شیرین و تلخ افراد خانواده داخلش شکل گرفته است و به همین ترتیب ارزش بالای برای افراد خانواده دارد. در این صورت میتوان با یک بازسازی تخصصی و طراحی حرفه ای ضمن حفظ خاطرات خانه ای نو با امکاناتی جدید داشت.

گروه بعدی که بازسازی ویلا را به آن ها پیشنهاد می دهیم افرادی هستند که احساس میکنند ویلای آن ها قدیمی شده است و یا پاسخگوی نیاز های آن ها نمی باشد. ما همیشه به کارفرما هایمان در دفتر معماری آشانه این مشاوره را میدهیم که بازسازی ویلای آن ها میتواند بسیار آن ها را به خواسته هایشان نزدیک تر کند نسبت به تعویض آن خانه چرا که بازسازی آن ویلا مختص با سلایق و خواسته هایشان صورت می گیرد.

همچنین بخوانید:

مراحل ویلاسازی در کردان

چه بخش هایی از ویلا شامل بازسازی می شوند؟

زمانی که از بازسازی ویلا صحبت میکنیم در واقع طیف گسترده ای از تغییرات را میتواند شامل شود. از لوله کشی های ساختمان گرفته تا احداث استخر و فضا های جدید برای ویلا.
از این رو می توان گفت تمام بخش های ویلا قابلیت آن را دارند که در بازسازی دست خوش تغییرات شوند اما این میزان فرسودگی بخش های مختلف ویلا و نیاز های جدید ما هست که این محدوده را مشخص میکند. به عنوان مثال گاهی ممکن است تنها با یک رنگ آمیزی دیوار ها و تمیز کردن سطوح نیاز ما بر طرف شود و یا گاهی ممکن است ترکیدگی لوله ها و فرسودگی تاسیسات مکانیکی ما را وادار به این امر کند. همچنین بسیاری از مواقع این موضوع میتواند گسترده تر شود و بحث به اضافه کردن فضا های جدید مانند اضافه کردن طبقه جدید و تغییر چیدمان پلان و یا اضافه کردن استخر ما را به فکر بازسازی بیندازد.
بازسازی می تواند از یک رنگ آمیزی ساده تا تغییر در چیدمان پلان ویلا را شامل شود.

طراح داخلی ویلا و تغییر دکوراسیون داخلی در بازسازی ویلا
برای ایجاد روحی تازه در یک کالبد قدیمی می توان اقدام به طراحی داخلی ویلا و تغییر دکوراسیون قدیمی آن نمود. در چنین مواردی بازسازی ویلا محدود به تغییرات در فضای داخلی ویلا است که می توان متناسب با سلیقه کارفرما آن را در سبک های مختلفی و با هدف تغییر در کف پوش ها، دیوارپوش ها، کابینت آشپزخانه و … پیاده‌سازی کرد.

توسعه ساختمان در بازسازی ویلا
برخی از افراد نیز با هدف توسعه و گسترش فضای داخلی ویلا، اقدام به بازسازی آن می کنند. در چنین شرایطی می توان اقدام به طراحی و اجرای ویلایی جدید که با ساختمان قدیمی ویلا ترکیب شود، نمود.

بازسازی نمای ویلا
برخی مواقع طرح و فضا سازی داخلی مطلوب کارفرما است اما قصد بازسازی نمای ویلا را دارد؛ چراکه متریال مورد استفاده در نمای ویلا، ممکن است به مرور زمان و تحت تاثیر عوامل جوی، دچار زوال و تغییر در کیفیت ظاهری شوند و عملا کارکرد خود را از دست بدهند.

در این حالت می توان بازسازی نمای ویلا را با تغییر متریال و همینطور تغییر اجزای ساختاری و طرح بندی نمای ویلا انجام داد و یا صرفا متریال را با حفظ نمای ویلا در چهارچوب اصلی تغییر داد.

بازسازی ویلا یا ویلای نو ساز؟

یکی از سوال های مهمی که در رابطه با بازسازی ویلا باید به آن پاسخ داد این است که:

بازسازی ویلا بهتر است یا خرید یک ویلای نو ساز؟

زندگی در یک ویلا و ساختن خاطرات تلخ و شیرین مختلف در آن احساس مالکیت و وابستگی ما به این فضا را افزایش میدهد. رها کردن فضایی که خاطرات ما کنار خانواده و دوستان در آن شکل گرفته است برای هر کسی کار دشواری است. همین امر است که ما همیشه بازسازی ویلا و یا محیط زندگی را به تغییر خانه یا ویلا به کارفرمایان خود پیشنهاد میدهیم. چرا که ما در دفتر معماری آشانه معتقدیم خانه جز آنکه فضایی است برای زندگی مکان بوجود آمدن اکثر خاطرات ما نیز هست.

دلیل دیگری که بازسازی ویلا را یک گزینه مناسب میدانیم هزینه آن نسبت به خرید یک ویلای نو ساز میباشد. بازسازی ویلا برای دست یافتن به یک ویلای مدرن و نو حدودا یک سوم خرید یک ویلای جدید هزینه بر میدارد.

بازسازی ویلا به عنوان منبع در آمد!
برای بسیاری از افراد بازسازی ویلا منبعی جهت کسب در آمد می باشد . خرید ویلا های قدیمی و باز طراحی فضا های آن و بازسازی تخصصی میتواند قیمت ویلا را به مقدار قابل توجهی بالا ببرد و سود مناسبی برای خریدار به عمل بیاورد.

بازسازی ویلا همان مقدار که میتواند شغلی پر بازده باشد دارای ریسک مالی بالایی هم میباشد که می توانید جهت جلوگیری از اتلاف انرژی و هزینه های خود با متخصصین و مشاورین ما در بخش بازسازی و طراحی ویلا تماس گرفته تا اطلاعات کامل را برای بالا بردن سود مالی و کاهش ریسک در اختیار شما قرار دهند.

مزایای بازسازی ویلا
بازسازی ویلا دارای مزیت های بسیاری است که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم:

صرفه جویی در منابع مالی و زمان به دلیل نداشتن هزینه های مرتبط با تخریب، خاک برداری و …
بدون نیاز به مجوزهای ساخت و تغییر کاربری زمین برای ساخت ویلا
جلوگیری از هدر رفت منابع طبیعی و کمک به کم شدن آلودگی محیط زیست
نیازمند هزینه کم‌تر

عوامل تاثیر گذار در پروسه بازسازی ویلا

افرادی که مایل به بازسازی ویلا هستند، باید ابتدا از عوامل تاثیر گذار در پروسه بازسازی ویلا مطلع شوند تا بتوانند متناسب با آن تغییرات اساسی را ویلای قدیمی خود ایجاد کنند. از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در پروسه بازسازی ویلا می توان به موارد زیر اشاره کرد:
هدف از بازسازی ویلا
قدمت ساختمان ویلا
ابعاد بنای ویلا
سبک ساخت ویلا
نوع سازه و تاسیسات ویلای قدیمی
محوطه ویلا

مراحل بازسازی ویلا

به طور کلی بازسازی ویلا های قدیمی در چندین مرحله انجام می شود که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم:
مشخص کردن ابعاد دقیق بنای ویلای مورد نظر
مشخص کردن نیازها و خواسته های کارفرما از بازسازی ویلا
تخمین میزان تغییرات مورد نیاز بر اساس هدف از بازسازی ویلا
تهیه لیستی از تغییرات فیزیکی ویلا
بررسی میزان بودجه کارفرما و متناسب بودن آن با تغییرات و هزینه های لازم جهت بازسازی ویلا
تهیه نقشه های جدید از ویلا برای تغییرات داخلی
انتخاب متریال و مصالح مورد نیاز متناسب با طرح و سلیقه کارفرما
حفاظ بندی و تخریب بخش های مورد نیاز
تخریب اصولی
اجرای برنامه بازسازی ویلا
نازک کاری و پرداخت کاری های نهایی

تفاوت نوسازی و بازسازی ویلا

بسیاری از افراد ممکن است بازسازی ویلا را با نوسازی ویلا اشتباه بگیرند، در حالی که این دو با یکدیگر متفاوت می باشند؛ بازسازی ویلا برای ایجاد تغییراتی در بخش های مختلف نازک کاری، تزئینات، سرویس ها، کابینت ها و همانند آن صورت می گیرد.
اما در صورتی که کارفرما بخواهد بنای ویلا را دگرگون کند، به عنوان مثال دیوارهایی را به آن اضافه کرده و یا حذف کند؛ لازم است حتما از تکنیک های نوسازی استفاده شود که مسلما هزینه بیشتری را نیز در پی خواهد داشت.

هزینه بازسازی ویلا

از مهم ترین موارد برای افرادی که قصد بازسازی و یا نوسازی خانه های خود را دارند، هزینه بازسازی ویلا می باشد که وابسته به عوامل مختلفی شامل مساحت ویلا، بخش های مورد نظر برای بازسازی، متریال انتخابی برای جایگزینی با متریال قدیمی و … است. در صورتی که می خواهید هزینه بازسازی ویلا را پیش از استارت پروژه تخمین بزنید، می توانید متناسب با خواسته های خود و شرایط ویلایتان از مهندسین طرح و ساخت آشانه راهنمایی دریافت کنید.

بازسازی تخصصی ویلا با طرح و ساخت آشانه
احتمال دارد یک ویلا در طول سالیان مختلف، تحت تعداد دفعات کمی مورد بازسازی قرار بگیرد. نکته ای که مهم می باشد این است که محل زندگی افراد دارای تاثیر بسیاری بر روحیه آن ها می باشد و می تواند موجب افزایش نشاط و سرزندگی آن ها شود. به همین اندازه هر چه قدر کیفیت محل زندگی پایین‌تر باشد، می تواند موجب آسیب های روحی برای انسان ها شود.

هدف ما در شرکت طرح و ساخت آشانه این است که متناسب با ایده آل های شما و اهدافی که از تغییرات ویلا و محل زندگی تان دارید، اقدام به بازسازی ویلای شما در بهینه ترین حالت ممکن، با استفاده از متریال باکیفیت و همینطور کم‌ترین هزینه نماییم.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 26423195-021 تماس حاصل فرمایید.

افکار خود را به اشتراک گذارید