مراحل ساخت ویلا در شمال

ویلا سازی در شمال شامل عبور از مراحل مختلفی است. در اولین قدم لازم است شهر و موقعیت مناسب را برای ساخت ویلا انتخاب نمود. تهیه یک نقشه دقیق و مهندسی شده، محاسبه دقیق هزینه‌ها و البته کمک گرفتن از پیمانکاران با تجربه و حرفه‌ای، برای به پایان رساندن پروژه‌ های ساخت و ساز ویلا به شدت اهمیت دارند. در این بحث هم هدف این است که به این موارد پرداخته شود. با ما همراه باشید.

با استفاده از خدمات پیمانکاری ساختمان، مراحل ساخت یک ویلا یا تعدادی ویلا در یک منطقه به راحتی امکان‌پذیر است. شرکت پیمانکاری از مراحل آغازین پروژه یعنی از برنامه ‌ریزی ‌های اولیه گرفته تا مراحل پایانی که کسب مجوز ها و گواهی پایان ساخت ساختمان است، همراه شما خواهد بود. کافیست بهترین پیمانکار ساختمانی را در این حوزه برای ساخت ویلا در شمال پیدا کنید.

1. انتخاب شهر دلخواه
اولین گام در پروسه ویلا سازی در شمال این است که با یک بررسی همه جانبه و با آگاهی کافی ابتدا شهر مورد نظرتان در شمال کشور را انتخاب کنید. این انتخاب به عوامل متعددی می‌تواند بستگی داشته باشد. مانند میزان توریستی بودن شهر، جمعیت، موقعیت جغرافیایی و میزان رو به رشد بودنش.
به طور کلی باید در نظر بگیرید که شهری که قصد ویلا سازی در شمال در آن را دارید تا چه اندازه با ملاک ‌های شما و انتظاراتتان از شهر ویلای دلخواهتان مطابقت خواهد داشت.

2. انتخاب موقعیت ویلا
گام بعدی در پروسه ویلا سازی در شمال این است که تصمیم بگیرید که مایلید ویلای ما در چه موقعیتی ساخته شود. آیا ترجیح شما ساخت یک ویلا در یک منطقه ساحلی است یا مایلید یک ویلای جنگلی با منظره‌ ای رو به جنگلی سرسبز داشته باشید و یا موقعیت‌ های دیگری همچون ویلای کوهستانی. این بخش کاملاً وابسته به سلیقه شما و انتظارتان از ویلای رویایی و مد نظرتان دارد. پس از اینکه تصمیم قطعی‌ تان در این خصوص را گرفتید می‌توانید وارد فاز بعدی پروژه ساخت ویلا در شمال شوید.
3. نوع ویلا
پس از اینکه تصمیم ‌تان در رابطه با شهر و موقعیت جغرافیایی مورد نظرتان برای ویلا سازی در شمال را به طور کامل گرفتید، خوب است که پیش از وارد شدن به فاز اجرایی و ساخت و ساز، به این توجه کنید که هدف شما داشتن یک ویلا با طراحی مدرن است یا یک ویلای معمولی که تنها با ظاهری ساده و اما زیبا بتواند رفاه و راحتی شما در طول اقامتتان در یک تعطیلات خانوادگی یا دوستانه را فراهم آورد.
از این جهت توجه به نوع ویلا به شما تذکر داده می‌شود، زیرا ساخت یک ویلای مدرن با یک ویلای معمولی طبیعتاً هزینه متفاوتی را از شما طلب خواهد کرد. بنابراین خوب است پیش از ورود به فاز اجرایی بتوانید به صورت شخصی یک برآورد هزینه از آنچه قرار است بسازید انجام دهید تا در مراحل ساخت ویلا در شمال با کمبود بودجه و سرمایه ‌تان رو به رو نشوید.

4. برآورد هزینه ویلا سازی در شمال
یکی از مهم‌ترین مراحل و اقدامات شما پیش از شروع به ساخت ویلا در شمال این است که شما برای جامه عمل پوشیدن به رویای داشتن ویلا در شمال کشور، چه میزان سرمایه ‌ای در اختیار دارید و سرمایه شما متناسب برای ساخت چه ویلایی با چه مساحتی خواهد بود.

بنابراین اقدام هوشمندانه این است که شما پیش از ورود به فاز اجرایی و ساخت و ساز، حتماً با یک متخصص مشاوره کرده و یک برآورد هزینه در محدوده زمین و مصالح و استادکارها در اختیار خود قرار دهید. اینگونه می‌توانید با خاطری آسوده شروع اقدام به ویلا سازی در شمال کنید و نتیجه مطلوب‌تری را برای خود رقم بزنید. زیرا در بسیاری از موارد دیده شده است که افراد با سودای ساخت ویلا در شمال سرمایه‌ای را خرج بالا آوردن بنا کرده‌ اند، اما بدون فکر به گام بعدی و گام‌ هایی که تا پایان پروسه ساخت یک ویلا می‌بایست بردارند، تمام سرمایه را از دست داده‌ اند و پروژه‌ شان نیز به ناچار نیمه کاره رها شده است تا زمانیکه سرمایه دوباره ریکاوری شود و بتواند پروژه را پیش ببرد.
پس بهتر است همانطور که رویا و لذت داشتن یک ویلا در شمال کشور را در سر می‌پرورانید، به همان میزان نیز تمام خطرات و مشکلات احتمالی در این جریان را در نظر بگیرید تا نتیجه مطلوب ‌تر و امن ‌تری را برای خود به ارمغان بیاورید.

5. اخذ مجوز
مرحله بعدی در پروسه ویلا سازی در شمال این است که حتماً و حتما به سراغ اخذ مجوزات مورد نیاز برای ساخت ویلا بروید. این مجوازات و مراحل اداری از شهرداری منطقه‌ای که قصد ساخت ویلا در شمال در آن را دارید آغاز می‌شوند.
مسئله‌ای که در خصوص ساخت ویلا در شمال از جانب شهرداری بسیار حائز اهمیت است، تراکمی است که شهرداری برای میزان ساخت و ساز در آن منطقه در نظر گرفته است. این تراکم برای ساخت ویلا در شهرها 50 درصد است و برای ساخت ویلا در حومه شهرها 30 درصد است.

دفتر طرح و ساخت آشانه ارائه دهنده خدمات طراحی و ساخت ویلا از جمله ویلاسازی در دماوند در مناطق مختلف کشور، بهترین ایده های ناب و منحصر به فرد برای ساخت و ساز ویلا را در اختیار مشتریان خود قرار داده و نزدیک ترین طرح نسبت به سلایق و انتظارات مشتری را پیاده سازی می کند.

افکار خود را به اشتراک گذارید