ساخت ویلا در آبسرد دماوند

همواره در سال ‌های اخیر طراحی و ساخت ویلا در اطراف شهر‌های بزرگ، قسمت‌ های خلوت و خوش آب و هوا بسیار رواج یافته و بسیاری از مردم در بخش‌های مختلف کشور صاحب یک ویلا و درواقع خانه و زندگی دومی‌هستند.
یکی از این شهر‌های پر طرفدار در ویلا سازی، آبسرد دماوند است.
آبسرد دماوند یکی از شهر‌های شهرستان دماوند است. دماوند در 70 کیلومتر شهر تهران و در شرق تهران قرار دارد و آب و هوایی خنک و مطلوب دارد و کاملا با دمای هوا در مرکز شهر تهران متفاوت است.
در واقع می‌توان گفت، دماوند ییلاق مردم شرق تهران می‌باشد و مانند لواسانات، فشم و… ویلاسازی گسترده ای در این قسمت رواج پیدا کرده.
یکی از دلایل روی آوردن مردم به سمت شهرستان دماوند و شهرهایی مانند آبسرد، گیلاوند، جابان و… ارزان تر بودن قیمت ملک و زمین نسبت به سایر مناطق مانند لواسانات است.
اما اکثرا مردم برای ساخت ویلا اطراف شهرستان را انتخاب میکنند که از مرکز شهر دماوند کمی ‌دورتر باشند و این امر موجب می‌شود شما در آسایش بیشتری باشید و از شلوغی و آلودگی‌های صوتی دور باشید.
همچنین اگر کاری در مرکز شهر داشته باشید به راحتی در زمانی کم و بدون وجود ترافیک می‌توانید به مرکز شهر دسترسی داشته باشید.
در این مطلب می‌خواهیم در مورد طراحی و ساخت ویلا در آبسرد دماوند صحبت کنیم، با دفتر طرح و ساخت آشانه همراه باشید تا بیشتر درمورد این منطقه بدانیم.

پیش از هرچیز باید بگوییم، که امروزه شاید تصور مردم از ویلا یک ملک بزرگ و وسیع با داشتن امکانات فراوان، سونا، استخر، محوطه سازی و زمین بازی و.. باشد. اما این نوع تصور کاملا اشتباه است، در تعریف ما ویلا به ملکی گفته میشود، که دور از شلوغی و همهمه شهری باشد و دارای یک امکانات عمومی ‌برای داشتن یک زندگی راحت باشد.
داشتن ویلا‌ های چند هزار متری با امکانات زیاد، دغدغه فکری زیادی نیز دارد و نیازمند نگهداری 24 ساعته از ملک و اشیای داخلی و غیره می‌باشد.

نکاتی در مورد خرید زمین
دماوند دارای شهر‌های زیادی است، مشا، جابان، گیلاوند، احمد آباد و.. از جمله مناطق معروف برای ویلاسازی است که دارای بافت فرسوده ای می‌باشد و مردم با توجه به بودجه خود ترغیب می‌شوند تا در این مناطق ملک خریداری کنند تا متناسب با بودجه خود بتوانند متراژ بیشتری داشته باشند.
پیش تر گفتیم یکی از مناطق معروف ویلایی در شهرستان دماوند، شهر آبسرد است. شهر آبسرد در ۴۵ کیلومتری شهر تهران قرار گرفته و مساحت آن برابر با ۹۳۸۱ هکتار می‌باشد و از شهرهای بخش مرکزی شهرستان دماوند محسوب می‌شود.
برای طراحی ویلا مدرن، اگر از پیش زمینی دارید که مشکلی نیست اما اگر خواستار خرید زمین هستید باید به نکاتی توجه داشته باشید، از جمله اینکه زمین در طرح‌های شهرداری نباشد و قابل مجوز گرفتن باشد، کاربری مسکونی داشته باشد، ترجیحا از زمین‌های قولنامه ای بپرهیزید و امتیازات آب و برق و گاز را بررسی کنید.
به لحاظ موقعیتی نیز بررسی کنید که در بافت شهری باشد و همچنین به لحاظ رفت و آمد و عبور و مرور راحت و در دسترس باشد.

ه


این موارد نکات کلی بود که باید برای خرید زمین در هر منطقه ای آن را در نظر داشته باشید.http://ashanehco.com/%d9%88%db%8c%d9%84%d8%a7%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%af%d9%85%d8%a7%d9%88%d9%86%d8%af/

حتی اگر یک ویلای قدیمی ‌و به اصطلاح کلنگی را به قصد بازسازی و طراحی مجدد آن خریداری می‌کنید، توجه داشته باشید که ویلا در طرح‌ های نوسازی شهرداری نباشد و همچنین به فنداسیون و عمر اسکلت و پتانسیل‌های سازه توجه کنید تا به میزان ارزش واقعی بنا بودجه صرف خریداری آن کنید.
پس از خرید زمین، باید به آن اندیشید که چه نوع ویلایی با چه سبکی می‌خواهید طراحی کنید. طراحی ویلا با توجه به سلیقه شما و میزان بودجه شما تعیین می‌شود.

انتخاب نوع ویلا در آبسرد دماوند
ساخت ویلا دوبلکس در آبسرد دماوند عموما به صرفه تر است اما اگر به لحاظ هزینه مشکلی ندارید دستتان باز خواهد بود.
طراحی ویلا دوبلکس در آبسرد دماوند با توجه به قیمت زمین و هزینه ‌های ساخت به این جهت به صرفه تر است که شما می‌توانید حین استفاده خود، طبقه دیگر را اجاره دهید و یا اینکه پس از ساخت آن را بفروشید و کسب درآمد داشته باشید.
با توجه به آب و هوای خوب منطقه آبسرد، ساخت باغ ویلا بسیار پرطرفدار است، تصور کنید طراحی ویلا دوبلکس خود را در وسط یک باغ میوه، با محوطه سازی بسیار زیبا و به همراه آبنما، فضای سبز ویلا و یا حتی استخر و… بسیار زیبا و فریبنده خواهد بود.

همچنین ساخت ویلا در مناطق شهرکی ویلایی انتخاب مناسبی خواهد بود، شهرک ‌های ویلایی به لحاظ جمعیتی، عموما شلوغ نیستند و شما می‌توانید در کنار سایر همسایگان خود، ویلا خود را طراحی و اجرا کنید و همچنین از امنیت خوبی برخوردار شوید.
یکی از این شهرک‌ های ویلایی معروف در آبسرد، کوی پزشکان است که افراد زیادی خواهان خرید زمین و طراحی ویلا در این محدوده هستند.

همچنین بخوانید:

ویلاسازی در دماوند

نکته دیگری که وجود دارد آن است که در ساخت ویلا در آبسرد دماوند توجه به محدودیت ‌های شهرداری، میزان ارتفاع مجاز و سایر موارد لازم است، که این مسئله تاثیر مستقیم در نوع طراحی ویلا شما دارد.

اگر در مورد منطقه ی آبسرد کلمه ی نگین ویلاسازی شهرستان دماوند را استفاده کنیم زیاده گویی نکرده ایم و این موضوع به شدت درست به حساب می آید. تا اینجای مقاله موارد زیادی را در مورد ویلا سازی گفته ایم که در مورد بیشتر بخش های دماوند صدق می کند و شاید صحبت های پایانی این نوشته را داشته باشیم . ویلا سازی در منطقه ی آبسرد دماوند معمولا در مرکز شهر انجام نمی شود زیرا این شهر یک بافت شهری و زندگی دائمی دارد و معمولا ویلا نشینی در بخش های اطراف آن انجام می شود.

در نظر داشته باشید که همیشه موارد استثنا هم موجود است ولی در حالت کلی ویلاسازی در آبسرد با عنوان های:

ویلاسازی در آبسرد لمسار
ویلاسازی در آبزه
ویلاسازی در اتابک شمس‌المعالی
ویلاسازی در اتابک کتی
ویلاسازی در ‌اتابک اولیا
ویلاسازی در آجان
ویلاسازی در آرنکی
ویلاسازی در امیرآباد
ویلاسازی در اوزدر
ویلاسازی در آهران
ویلاسازی در باغک
ویلاسازی در بند حمام
ویلاسازی در بولان
ویلاسازی در بیدک
ویلاسازی در پرندشهت
ویلاسازی در پلنگ‌دره
ویلاسازی در پنجه
ویلاسازی در تاسکین
ویلاسازی در تنگه‌سازک
ویلاسازی در تنگه
ویلاسازی در ‌تنگه بولان
ویلاسازی در تودره
ویلاسازی در تولک
ویلاسازی در جوزدار
ویلاسازی در چال
ویلاسازی در چشمه ابراهیم
ویلاسازی در چشمه شاه
ویلاسازی در چهارچشمه
ویلاسازی در خزک‌در
ویلاسازی در دامداری ارتش (‌همندآبسرد)
ویلاسازی در درازبیشه
ویلاسازی در دزدآباد (‌دوست‌آباد)
ویلاسازی در دوآب
ویلاسازی در دواستخری
ویلاسازی در دودره
ویلاسازی در رزک
ویلاسازی در رستم‌آباد
ویلاسازی در زان
ویلاسازی در زیارت بالا (‌زیارت)
ویلاسازی در سرخه چشمه
ویلاسازی در سنجازونک
ویلاسازی در سنگ آسیاب
ویلاسازی در سیاه چشمه
ویلاسازی در سی خونیک (‌سفید خونیک)
ویلاسازی در شاه‌پسند (‌ویرانه)
ویلاسازی در شلنگک
ویلاسازی در شمس‌آباد (‌سفیدکمر)
ویلاسازی در شولک (‌سولک)
ویلاسازی در صالح‌آباد
ویلاسازی در قاسم‌بیگی
ویلاسازی در قبرورا
ویلاسازی در کبیرآباد
ویلاسازی در ‌کردر
ویلاسازی در کرکس
ویلاسازی در نو
ویلاسازی در کریم‌آباد
ویلاسازی در کلنه دره
ویلاسازی در کم‌بیک (‌گم بیک)
ویلاسازی در کورچشمه
ویلاسازی در کوهان
ویلاسازی در گرگینه
ویلاسازی در گل دشت
ویلاسازی در لومان
ویلاسازی در ‌محمودیه
ویلاسازی در مرانک
ویلاسازی در ملکک
ویلاسازی در ملک چشمه
ویلاسازی در مملی
ویلاسازی در مناط ول
ویلاسازی در ممی‌شی
ویلاسازی در میشینه
ویلاسازی در وادان
ویلاسازی در وردانه
ویلاسازی در ‌هاشمک
ویلاسازی در همندپله
ویلاسازی در هورینه
ویلاسازی در که گله
در دسترس است.

البته دقت داشته باشید که در سال های اخیر موارد زیادی از ویلا سازی های غیرقانونی و غیر مجاز به گوش می رسد اما همه ی آن ها مشکلات زیادی را تجربه خواهند کرد و تعداد زیادی از آن ها هم در طرح تخریب قرار می گیرند پس در ابتدای کار برای اینکه هزینه های ساخت خود را که سرمایه ی شما هستند را از دست ندهید سعی کنید به صورت قانونی جلو بروید و برای خود و خانواده ی خود مشکل درست نکنید.

منطقه ی آبسرد یک تاریخ فوق العاده قدیمی دارد زیرا این منطقه سال های زیادی است به عنوان محل سکونت افراد به عنوان سکونت اول شده است.

پس مراحلی را که باید برای ویلاسازی در شهر آبسرد طی کنید این است که موقعیت جغرافیایی خود را برای ساخت انتخاب کنید که در بالا لیست شده است؛ هر کدام از این مناطق را اگر تا به حال مشاهده نکرده اید ابتدا از روی گوگل مپ آن ها را مشاهده کنید و سپس به صورت حضوری به سمت آن مکان ها بروید.

افرادی که مایل به خرید باغ و زمین در آبسرد و مناطق اطراف آن هستند می‌توانند پس از مراجعه به مشاورین املاک صاحب صلاحیت و خوشنام محدوده مورد نظر و انتخاب ملک، جهت کسب اطمینان از وضعیت جواز ساخت ملک انتخابی به شهرداری آبسرد، اداره امور اراضی (جهادکشاورزی)دماوند و بخشداری مرکزی دماوند مراجعه نمایند.

هم اکنون ویلا‌ های زیادی وجود دارند که فاقد مجوز ساخت هستند و در خطر تخریب قرار دارند، پس هیچگاه با این تصور که ویلا‌ های زیادی در همسایگی زمین تان قرار دارند و کاربری کل زمین‌های منطقه مسکونی است، اقدامی‌نکنید و برای اتمام تمام مراحل قانونی ساخت با صبر و حوصله بکوشید.
دفتر طرح و ساخت آشانه در تمامی مراحل طراحی و ساخت ویلا در آبسرد دماوند، همراه شماست. همچنین میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در تماس باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 26423195-021 تماس حاصل فرمایید.

افکار خود را به اشتراک گذارید